در حال بارگذاری ...
گفت‌و‌گو با کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم

مسعود سالاری: جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای محل داد و ستد فرهنگی کشور است

مسعود سالاری کارگردان نمایش«خیابانخانه» در حاشیه جشنواره تئاتر منطقه‌ای تئاتر راه ابریشم جشنواره‌های تئاتر مناطق را زمینه ساز داد و ستد فرهنگی بین استان‌های کشور دانست.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سومین گام از بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای کشور، با عنوان جشنواره منطقه‌ای راه ابریشم، از ۱۳ تا ۱۷ دی، با حضور  استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، البرز و فارس به میزبانی سمنان درحال برگزاری است.

مسعود سالاری کارگردان نمایش «خیابانخانه» از شهراراک استان مرکزی که عصر پنجشنبه(14 دی) در تماشاخانه حکیم الهی مجتمع فرهنگی هنری کومش به روی صحنه رفت، با بیان اینکه برگزاری جشنواره های منطقه‌ای، بعد از وقفه ای طولانی مدت باعث ایجاد شور و شوق زیادی بین هنرمندان شده است، گفت:  «یک سری از امکانات و شرایط در این جشنواره هنوز مانند چندین سال قبل است در صورتی که می توانست بهتر از این باشد.»
او برگزاری جشنواره مناطق را فرصتی برای راهیابی به فضاهای بالاتر و ارائه بهتری از هنرها برشمرد وافزود: «اگر برای  هنر و تاثیر آن بر جامعه ارزش قائل شویم و هریک از افرادی که در این جشنواره ها شرکت می کنند یک تاثیر کوچک از آن بگیرند و به دیگران هم تزریق کنند، سبب ایجاد نشاط جمعی در اجتماع می شود.
سالاری معتقد است: «بزرگترین کمک این جشنواره‌ها به اهالی تئاتر، ایجاد، داد و ستد فرهنگی بین استان‌های کشور است و جهان بینی افراد هنرمند را به اشتراک می‌گذارد که این امر سبب شکل گیری ارتباطات گسترده بین اهالی هنر می‌شود.
کارگردان نمایش «خیابانخانه» با بیان اینکه بزرگترین مشکل تئاتر، مساله اقتصادی است، گفت: «متاسفانه حق اهالی انگونه که باید ادا نمی‌شود.»

 

بیست‌و‌هشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای کشور، دی 1402، به میزبانی استان فارس (پارس)، خراسان رضوی (خاوران)، سمنان (راه ابریشم) و آذربایجان شرقی (سهند) برگزار می‌شود.

برگزیدگان این رویداد هنری‌، به چهل‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه پیدا خواهند کرد.

 
مطالب مرتبط

گفت‌و‌گو با داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)

مسلم قاسمی: تئاتر خیابانی باید اتاق فکر داشته باشد
گفت‌و‌گو با داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)

مسلم قاسمی: تئاتر خیابانی باید اتاق فکر داشته باشد

مسلم قاسمی، داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)، بر این باور است که بدون توجه متفکرانه نباید توقع تحولی چشمگیر در این‌ گونه نمایشی داشت و لازم است اتاق فکری متشکل از کارشناسان آگاه و مسلط به دانش روز تشکیل شود تا ضمن برگزاری کلاس‌های آموزشی، تمام ...

|

گفت‌وگو با داور بخش خیابانی راه ابریشم (سمنان)

رحمان هوشیاری: تئاتر خیابانی نیازمند طرح و ایده جدید است
گفت‌وگو با داور بخش خیابانی راه ابریشم (سمنان)

رحمان هوشیاری: تئاتر خیابانی نیازمند طرح و ایده جدید است

رحمان هوشیاری داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر راه ابریشم کمبود طرح و ایده نو را مشکل تئاتر خیابانی می‌داند و بر این باور است که هنرمندان برای اینکه در جشنواره‌های متعدد حضور پیدا کنند باید تولید جدیدی داشته باشند.

|

نظرات کاربران