در حال بارگذاری ...
گفت‌وگو با عضو هیئت داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استان سمنان

محمد لارتی: شاهرود نشان داد شهری با بلوغ فرهنگی و مدیریتی است

محمد لارتی، عضو هیئت داوران سی و سومین جشنواره تئاتر استان سمنان، مشارکت پُر رنگ نهادها، اداره‌ها و سازمان‌های فرهنگی و غیر فرهنگی را در برگزاری این رویداد هنرهای نمایشی ستایش کرد و آن را نشانه بلوغ مدیریت اجرایی در شهر شاهرود دانست.

به گزارش خبرنگا ایران تئاتر در سمنان، سی و سومین جشنواره تئاتر استان سمنان به دبیری ابراهیم اردیانی و به میزبانی شهر شاهرود که دیروز (چهارشنبه 25 آبان) آغاز شده است، تا روز جمعه 27 آبان، ادامه خواهد یافت.

محمد لارتی، عضو هیئت داوران این جشنواره، درباره اهمیت برگزاری این رویداد سراسری در کشور گفت: «جشنواره‌های استانی، بدنه و یکی ازمهم‌ترین مسائل مربوط به حوزه تولید تئاتر در استان‌های ایران است. خوشبختانه سال‌هاست این چراغ روشن است و هنرمندان فرهیخته تئاتر کشور که بسیار شریف هستند، با کم‌ترین امکانات و شرایط موجود، آثار بسیار ارزشمندی را در آن خلق می‌کنند.»

او درباره کیفیت آثار رسیده به سی و دومین جشنواره تئاتر استان سمنان توضیح داد: «تولیدات ارزشمند و خوبی را از هنرمندان استان سمنان دیدیم که امیدبخشِ روزهای بسیار خوب برای تئاتر این استان است. امیدواریم با کمکی که مسئولین و سایر نهادها و سازمان‌ها به تئاتر می‌کنند، چراغ این هنر پرفروغ‌تر شود.»

این هنرمند افزود: «باید از برگزارکنندگان جشنواره تشکر کنم که توانسته‌اند مشارکت نهادها و اداره‌های مختلفی را جذب کنند که خودش نشان می‌دهد یک بلوغ اجرایی، فکری و فرهنگی در شاهرود وجود دارد که سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که کارشان در حوزه فرهنگ نیست، به حوزه تئاتر کمک می‌کنند. امیدوارم که این همراهی و همکاری، در طول سال هم ادامه پیدا کند و شاهد حمایت از اجراهای عمومی در استان سمنان و به ویژه شهر شاهرود باشیم.»
مطالب مرتبط

در راستای بررسی مشکلات تئاتر استان‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان انجمن هنرهای نمایشی سمنان  دیدار کرد
در راستای بررسی مشکلات تئاتر استان‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان انجمن هنرهای نمایشی سمنان دیدار کرد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای برسی جدی و گفتمان مشکلات تئاترهای استان‌ها با نماینده اعضای شورای مشورتی انجمن‌های کشور و هنرمندان و مسئولان استان سمنان دیدار کرد.

|

نمایش «شیش و بش» در شاهرود روی صحنه رفت

نمایش «شیش و بش» در شاهرود روی صحنه رفت

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در سمنان،  نمایش «شیش و بش» اثری از گروه نمایشی بازی به طراحی و کارگردانی سولماز ندایی، از ۱۴ الی ۲۷دی 1402ساعت ۱۸:۳۰ در تالار بهمن فرهنگسرای مهر  شهرستان شاهرود درحال اجرا است ...

|

گفت‌و‌گو با داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)

مسلم قاسمی: تئاتر خیابانی باید اتاق فکر داشته باشد
گفت‌و‌گو با داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)

مسلم قاسمی: تئاتر خیابانی باید اتاق فکر داشته باشد

مسلم قاسمی، داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر منطقه‌ای راه ابریشم (سمنان)، بر این باور است که بدون توجه متفکرانه نباید توقع تحولی چشمگیر در این‌ گونه نمایشی داشت و لازم است اتاق فکری متشکل از کارشناسان آگاه و مسلط به دانش روز تشکیل شود تا ضمن برگزاری کلاس‌های آموزشی، تمام ...

|

نظرات کاربران