در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

جشنواره تئاتر در خانه نشان داد که می توان با استفاده از فضای مجازی به فعالیت های هنری جنبه ملی بخشید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تشکر از انجمن نمایش برای برگزاری جشنواره مجازی تئاتر در خانه، گفت: این جشنواره نشان داد که می توان با استفاده از فضای مجازی به فعالیت های هنری جنبه ملی ببخشیم.

به گزارش تئاتر سمنان، فرشید فلاح سه شنبه شب در پیامی تصویری به اختتامیه اولین جشنواره مجازی تئاتر در خانه که در قالب فضای مجازی و از طریق صفحه اینستاگرام انجمن نمایش ارائه شد با اشاره به محدودیت های ناشی از شرایط کرونایی بر فعالیت های فرهنگی هنری ابراز امیدواری کرد: بزودی با از بین رفتن ویروس کرونا و ایجاد شرایط عادی در جامعه، شاهد برگزاری برنامه های هنری به خصوص هنر نمایش در سالن های مملو از تماشاگران باشیم.

وی در این پیام گفت: فعالیت های فرهنگی در شرایط کرونا با محدودیت های جدی مواجه شدند و بسیاری از فعالیت های اوقات فراغتی مردم مانند سفرها، دورهمی ها و حضور در اجتماعات منتفی و یا بسیار کم شده است.

فلاح خاطرنشان کرد: عواقف حذف برنامه های فرهنگی و نشاط آفرین از جامعه می تواند در روحیه مردم بسیار موثر باشد و عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: دست اندرکاران فعالیت های فرهنگی و هنری و هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان در طراحی یک برنامه فرهنگی مثل جشنواره تئاتر مجازی در خانه که امشب اختتامیه آن برگزار شد تلاش می کنند تا فعالیت های نمایشی را زنده نگه دارند و فعالیت های اوقات فراغتی را برای مردم تدارک ببینند.

فلاح با بیان اینکه هنرمند نمایش باید نفس در نفس تماشاگران برنامه اجرا کند و تاثیر برنامه خود را در مخاطبان ببیند تصریح کرد: جشنواره تئاتر فضای مجازی راه حلی است برای عبور از شرایط بحران، شرکت گروههایی از سراسر کشور ظرفیت فضای مجازی را به خوبی نشان می دهد و یادآوری کرد که می توان با استفاده از این امکان فعالیت های هنری را جنبه ملی ببخشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تشکر از انجمن نمایش این استان که این فعالیت را طراحی و برنامه ریزی کرد، ابراز امیدواری کرد: به زودی زود شاهد رخب بربستن کرونا از جامعه بوده و سالن های مملو از تماشاگران را شاهد باشیم که تئاتر در حضور مردم به فعالیت های خود ادامه می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد: این جشنواره بخشی از خلاء فعالیت های فرهنگی هنری را در جامعه جبران نماید.

اولین جشنواره مجازی تئاتر در خانه با شرکت 35 گروه نمایش از استان سمنان و برخی از استانهای کشور برگزار شد و هیات داوران این جشنواره متشکل از سه نفر برگزیدگان آن را انتخاب و معرفی کردند.
مطالب مرتبط

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان

نیمی از آثار رسیده به جشنواره مجازی تئاتر در خانه از استان‌های دیگر است
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان

نیمی از آثار رسیده به جشنواره مجازی تئاتر در خانه از استان‌های دیگر است

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: 50 درصد آثار رسیده به جشنواره مجازی تئاتر در خانه مربوط به استانهای مختلف کشور است.

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

خبرنگاران و اصحاب  رسانه،از اعضای خانواده بزرگ فرهنگ استان هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

خبرنگاران و اصحاب رسانه،از اعضای خانواده بزرگ فرهنگ استان هستند

پیام تبریک روز خبرنگار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، خبرنگاران و اصحاب مطبوعات را از خانواده بزرگ فرهنگ این استان دانست و بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت بین نیروهای فرهنگی برای تسریع در توسعه فرهنگی تاکید کرد.

|

همه جشنواره‌ها و برنامه ها امسال برگزار می شوند

همه جشنواره‌ها و برنامه ها امسال برگزار می شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با باور بر اینکه حوزه فرهنگ و هنر در ایام کرونایی آسیب‌های زیادی متحمل شد، از برگزاری کلیه رویدادهای فرهنگی و هنری همانند کلیه جشنواره‌های فجر و نمایشگاه کتاب در ماه‌های آینده خبر می‌دهد و معتقد است که کلیه این برنامه‌های می‌توانند به صورت ...

|

نظرات کاربران