در حال بارگذاری ...
با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی و هیئت مدیره و سرپرستان گروه‌ها تصمیم گیری شد

برگزاری دو جشنواره نمایشی در سمنان

طی جلسه ای با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان ، اعضای هیئت مدیره و سرپرستان گروه های نمایشی در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر استانی و جشنواره مجازی تئاتر در خانه جهت مشارکت گروه های نمایشی به بحث و تبادل نظر پرداختند

به گزارش تئاتر سمنان، روز سه شنبه۴ شهریور ۹۹ انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان طی جلسه ای با حضور رئیس انجمن ، اعضای هیئت مدیره و سرپرستان گروه های نمایشی در خصوص جشنواره تئاتر استانی و جشنواره مجازی تئاتر در خانه جهت مشارکت گروه های نمایشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

احمد مرادی حقیقی رئیس انجمن هنرهای نمایشی پیرامون پیرامون برگزاری جشنواره مجازی تئاتر در خانه جهت مشارکت گروه های نمایشی و رهایی از انفعال بازیگران اظهار داشت هرگروه نمایشی ثبت شده میتواند حداکثر ۵ اثر با حداقل زمان ۳ تا حداکثر ۱۰ دقیقه به جشنواره ارسال نمایند، تا بدینوسیله بازیگران بیشتری در جشنواره مشارکت نمایند و همچنین گروه های فعال ثبت نشده نیز می توانند حداکثر ۲ اثر به جشنواره ارسال نمایند. 

درادامه جلسه در خصوص جشنواره تئاتر استانی بحث و تبادل نظر گردید و با توجه به شرایط خاص استان و مکاتبات مرکز هنرهای نمایشی که برگزاری جشنواره تئاتر استانی ، یا مجازی و یا بازبینی آثار اجرا شده توسط هیئت داوران مجاز دانسته ، نظر به اینکه بسیاری از گروه ها فایل ضبط شده از اثر خود را در اختیار ندارند لذا چنانچه اداره کل مشکل پلاتوهای تمرین و سالن نمایش را جهت اجرای زنده برای داوران حل نماید متقاضی شرکت در جشنواره خواهند بود . در غیر این صورت امکان حضور گروه ها در جشنواره تئاتر استانی مقدور نخواهد بود . ضمناً گروه ها درخواست بازگشایی هرچه سریعتر پلاتوها و سالن های اجرا با رعایت پروتکل بهداشتی را داشته اند. 

در این جلسه سرپرستان و نمایندگان گروه های نمایشی بامداد ، ندای صحنه، هدف، یک  نصر، آستنک ، هرن ، دلفی سا ، محک ، تابان ، اسرو حضور داشتند . ضمناً مباحث مورد نظر تلفنی با سرپرستان گروه ها و نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان های شاهرود و دامغان نیز در میان گذاشته شد.
مطالب مرتبط

در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مسایل و برنامه‌های انجمن نمایش سمنان  بررسی شد
در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مسایل و برنامه‌های انجمن نمایش سمنان بررسی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشستی با اعضای انجمن نمایش با بررسی برنامه ها و فعالیت های نمایش این انجمن، بر ضرورت توسعه فعالیت ها به ویژه در بستر فضای مجازی و تولید محتوا تاکید کرد.

|

همه جشنواره‌ها و برنامه ها امسال برگزار می شوند

همه جشنواره‌ها و برنامه ها امسال برگزار می شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با باور بر اینکه حوزه فرهنگ و هنر در ایام کرونایی آسیب‌های زیادی متحمل شد، از برگزاری کلیه رویدادهای فرهنگی و هنری همانند کلیه جشنواره‌های فجر و نمایشگاه کتاب در ماه‌های آینده خبر می‌دهد و معتقد است که کلیه این برنامه‌های می‌توانند به صورت ...

|

نظرات کاربران