در حال بارگذاری ...
در نشست مدیران تئاتری سمنان مطرح شد:

ابهام در برگزاری جشنواره تئاتر استانی به دلیل شرایط ویروس کرونا

نشست رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان و اعضای هیئت مدیره با معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص برگزاری جشنواره تئاتر استانی

به گزارش تئاترسمنان ، نشست رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان به همراه اعضای هیئت مدیره با معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بررسی شرایط برگزاری جشنواره های پیشنهادی و برنامه های سال 99 در تاریخ 99/4/10 برگزار شد. 
دراین جلسه درخصوص برگزاری جشنواره تئاتر استانی با توجه به نامشخص بودن اعتبارات مربوطه و منابع مالی ، پیشنهاد شد نسبت به انتشار فراخوان جشنواره اقدام گردد تا در زمان مناسب ضمن بررسی شرایط بهداشتی و ایمنی در برابر ویروس کرونا و منابع مالی رأساً نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره تئاتر استانی تصمیم نهایی أخذ شود.
در ادامه جلسه ، احمد مرادی حقیقی طرح جشنواره مجازی تئاتر در خانه جهت شرکت شهروندان استان با موضوع کرونا را نیز مجددا مطرح کرد و به اتفاق آراء مقرر گردید این طرح در الویت قرار گرفته و اداره کل نسبت به تأمین منابع مالی آن اقدام نماید .
همچنین معاون هنری سینمایی اذعان داشت طرح ملی نمایشنامه نویسی طنزهای کوتاه در فضای مجازی در صورت تأمین مالی از سوی مرکز و استانداری برگزار خواهد شد .
درادامه صبوری عضو هیئت مدیره انجمن نیز پیرامون منطقه ای شدن جشنواره دوسالانه خیابانی گرمسار توضیحاتی ارائه دادند و مقرر شد در شرایط فعلی که اجرای نمایش های صحنه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی به سادگی صورت نمی پذیرد. گروه های نمایشی استان به سمت اجراهای خیابانی و تئاتر خیابانی سوق داده شوند و از آنجا که نمایشنامه های خیابانی امکان بلیط فروشی ندارند به منظور حمایت از آنها منابعی را به این منظور درنظر بگیرند .
 

 
مطالب مرتبط

با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی و هیئت مدیره و سرپرستان گروه‌ها تصمیم گیری شد

برگزاری دو جشنواره نمایشی در سمنان
با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی و هیئت مدیره و سرپرستان گروه‌ها تصمیم گیری شد

برگزاری دو جشنواره نمایشی در سمنان

طی جلسه ای با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان ، اعضای هیئت مدیره و سرپرستان گروه های نمایشی در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر استانی و جشنواره مجازی تئاتر در خانه جهت مشارکت گروه های نمایشی به بحث و تبادل نظر پرداختند

|

در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مسایل و برنامه‌های انجمن نمایش سمنان  بررسی شد
در نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

مسایل و برنامه‌های انجمن نمایش سمنان بررسی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشستی با اعضای انجمن نمایش با بررسی برنامه ها و فعالیت های نمایش این انجمن، بر ضرورت توسعه فعالیت ها به ویژه در بستر فضای مجازی و تولید محتوا تاکید کرد.

|

نظرات کاربران