در حال بارگذاری ...
با گویش سمنانی

نمایش «بازرس» اثر نیکلای گوکول به روی صحنه میرود

احمد مرادی حقیقی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان و بازیگر نمایش «بازرس» اثر نیکلای گوگول از این اثر هنری می گوید .

به گزارش تئاتر سمنان ، احمد مرادی حقیقی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و بازیگر نمایش «بازرس»اثر نیکلای گوگول در مصاحبه ای بیان کرد : این نمایش به کارگردانی سید رحیم موسوی با بیش از 30 نفر بازیگر و عوامل ماه هاست که در حال تمرین است .

از ابتدای امسال (1398) طی چندین جلسه ای که آقای موسوی سرپرست گروه تئاتر بامدادبا برخی از اعضای شورای مرکزی گروه داشتند پیرامون انتخاب متن نمایش بحث شد و چندین متن پیشنهادی مورد مطالعه قرار گرفت و نهایتاً نمایشنامه بازرس گوگول برای تمرین و اجرا انتخاب شد . پس از انتخاب متن بلافاصله از از همان ماه های ابتدایی امسال با درج فراخوانی در گروه های مجازی که غالباً هنرمندان عضو هستند دوستان علاقه مند به همکاری با این گروه دعوت شدند و روخوانی نمایش آغاز شد.

مرادی افزود :با توجه به بالا بودن پرسناژ این نمایش که بالغ بر 30 نفر می باشند علیرغم تمامی مشکلات پیش رو ، تمرینات به خوبی پیشرفت و در آبان ماه جهت صدور و اخذ مجوز اجرا مورد بازبینی شورای نظارت بر نمایش شهرستان سمنان قرار گرفت و در نوبت اجرا و رزرو سالن گذاشته شد .

وی گفت : این نمایش در ژانر کمدی است و چیزی که آنرا نسبت به تمامی اجراها از این نسخه  نمایش گوگول متمایز می سازد اجرا به گویش سمنانی برای شهروندان سمنانی است . چنانچه توفیق یار گردد و مورد اقبال تماشاچی قرار گیرد چند شبی نیز در صورت هماهنگی به فارسی اجرا خواهیم رفت.

احمد مرادی ادامه داد : ویژگی دیگر این نمایش حضور حدود 10 نفر از بازیگران قدیمی و پیشکسوت در کنار بازیگران جوان است که نمایش را دیدنی تر کرده است .

در پابان افزود : اجرای این نمایش در سالن تئاتر شهر سمنان از 5 یا 6 دی ماه آغاز خواهد شد که امید است شهروندان عزیز سمنانی با استقبال از این نمایش مارا مورد لطف خود قرار دهند.
مطالب مرتبط

در نشست قادر آشنا با روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی رخ داد:

تفاهم‌نامه حمایت از تئاتر استان‌ها منعقد می‌شود
در نشست قادر آشنا با روسای دفاتر انجمن هنرهای نمایشی رخ داد:

تفاهم‌نامه حمایت از تئاتر استان‌ها منعقد می‌شود

نخستین جلسه گفت‌وگوی مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور با روسای شعب انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها متاثر از شرایط شیوع بیماری کرونا، روز دوشنبه ۳۰ تیرماه در فضای مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

|

نظرات کاربران