در حال بارگذاری ...
 • برگزیدگان جشنواره ی تئاتر استان سمنان معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین دوره ی جشنواره ی تئاتر صحنه ای و نخستین دوره ی جشنواره ی تئاتر خیابانی استان سمنان معرفی شدند

  به  گزارش تئاتر سمنان، جایزه طراحی پوستر مبلغ دو میلیون ریال به نمایش جوجه اردک زشت سر کار خانم الهه جعفری تعلق گرفت.

  جایزه بهترین طراحی پوستر و بروشور به مبلغ یک میلون ریال به نمایش "شرم " و جایزه بهترین طراحی گریم به مبلغ یک میلیون ریال به سرکار خانم الهام شهاب ملک اختصاص یافت.
  در بخش نویسندگی جایزه سوم نویسندگی به نمایش " شرم " به مبلغ دو میلیون ریال همراه با لوح تقدیر به آقای عادل سعد الدین و جایزه دوم به نمایش " همیشگی " به مبلغ سه میلوین ریال همراه با لوح تقدیر به آقای حسین ناظمیان پور اختصاص یافت.

  گفتنی است :داوران در بخش نویسندگی جایزه ای را برای هیچ یک از نویسندگان در رتبه اول اختصاص ندادند.
  در بخش کارگردانی، نمایش خیابانی " ضامن " جایزه سوم را به کارگردانی پدرام خویی به مبلغ دو میلیون ریال به همراه لوح سپاس به خود اختصاص داد.

  نمایش خیابانی " مجلس سهراب کشون " به کارگردانی حسین سلطانعلیان به مبلغ سه میلون ریال به همراه لوح سپاس در جایگاه دوم این بخش قرار گرفت.

  در این بخش نیز داوران هیچ یک از کارگردانان را در مقام نخست انتخاب نکردند.
  همچنین در ارزیابی داوران در بخش کارگردانی نمایش های صحنه ای،جایزه سوم به نمایش " آخرین نامه " به کاگردانی علیرضا مؤیدی از شاهرود به مبلغ سه میلیون ریال به همراه لوح سپاس اختصاص یافت.

  نمایش صحنه ای " جوجه اردک زشت " به کارگردانی فرزاد صبوری از گرمسار و " شرتل " به کارگردانی علیرضا خطیب زاده  از دامغان به صورت مشترک به مبلغ سه میلیون و ٥٠٠ هزار ریال در جایگاه دوم قرار گرفتند.

  در این بخش نیز جایزه اول انتخاب نشد.
  در بخش بهترین بازیگران زن در نمایش خیابانی خانم ها بهاره ذوالفقاری از نمایش  من و مین  و سحر روانبخش از نمایش  دو جفت پوتین  و خانم سمیه خیر آبادی از نمایش  ضامن  و سادنا صبوری از نمایش عتیقه  نفرات برتر بازیگری نمایش خیابانی شدند.

  در بخش بازیگری بانوان در نمایش صحنه ای جایزه سوم به طور مشترک به مبلغ دو میلیون ریال به خانم سولماز فدایی در نمایش همیشگی،فریبا خجسته و سمانه نجار  در نمایش اگری شبی از شب های طهران مسافری اختصاص یافت.

  همچنین جایزه دوم به مبلغ دو میلیون و ٥٠٠ هزار ریال اهدا شد به مریم امیری از نمایش  جوجه اردک زشت.

  نفرات برتر بازیگران آقا در بخش نمایش خیابانی آقایان علی عبدالشاد از نمایش ضامن، جواد رفیعیان  نمایش مجلس سهراب کشون  و علیرضا علیرضایی از نمایش عتیقه مبلغ دو میلیون ریال تعلق گرفت.
  در بخش بازیگری از  آقایان پیشکسوت حسن یزدانی و بهرام کمیجانی تقدیر بعمل آمد.

  همچنین جایزه سوم به طور مشترک به ابوالفضل ولی ازنمایش شبهای تهران، سینا فولادی از نمایش آخرین نامه و احسان یحیایی از نمایش آخرین نامه هر کدام مبلغ دو میلیون ریال به همراه لوح سپاس اختصاص یافت.

  و جایزه دوم به طور مشترک به علیرضا نجم الدین از نمایش شرم،سید سعید شاهچراغ از نمایش شرتل و علیرضا مؤیدی از نمایش آخرین نامه هر کدام به مبلغ دو میلیون و ٥٠٠ هزار ریال به همراه لوح سپاس تعلق گرفت.

  گفتتنی است: حسین حسام نژاد از نمایش شرتل به مبلغ سه میلیون ریال به همراه لوح سپاس نفر اول بازیگری در این جشنواره شد.

  همچنین با نظر هیات داوران نمایش های <شرتل> و <جوجه اردک زشت> به دبیرخانه ی جشنواره ی تئاتر فجر معرفی شدند.
  شایان ذکر است این جشنواره از ۲۱شهریور به مدت چهار روز با حضور ۱۹اثر نمایشی از پنج شهرستان استان سمنان و به میزبانی شهرستان گرمسار برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران