در حال بارگذاری ...
برای رفع ابهامات و همدلی برگزار شد

نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با هنرمندان

نشست هنرمندان تئاتر استان با مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از سمنان، پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت های هنری در سال گذشته و بروز مشکلات فراوان برای خانواده تئاتر و سوالات و ابهامات وگلایه های فراوان پیرامون عدم بازگشایی کارگاه های تمرین و سالن های نمایش جهت اجرای عمومی نمایش ها، فلاح مدیر کل ارشاد استان، دلاام معاون معاون هنری و سینمایی رئیس انجمن هنرهای نمایشی احمد مرادی حقیقی ، بابک صبوری نماینده اعضای هیئت مدیره نشستی با هنرمندان تئاتر استان سمنان برگزار نموده

 فلاح ضمن برشمردن مشکلات و سختی ها و مشقات تحمیل شده بر هنرمندان در سال گذشته سال 1399 را سال تلخی برای مردم به خصوص قشر هنرمندان به ویژه هنرمندان تئاتر دانستند .

درادامه این نشست با طرح سؤالی مبنی بر اینکه اگر چنانچه کارگاه های نمایشی بازگشایی نشود و هنرمندان امکان اجرای آثار خود را نداشته باشند عملاً هیچ گونه جشنواره یا اتفاق هنری دیگری رخ نخواهد داد . فلاح پاسخ داد که با توجه به قرار گرفتن عنوان شغلی تئاتر از رسته 3 به 2 این امکان بوجود آمده است که هنرمندان بتوانند در شرایط نارنجی و زرد فعالیت های خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی از سر گیرند .

در همین راستا مقرر شد مسئول مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان های استان در مورد بازگشایی کارگاه های نمایش تسهیل و شرایط لازم را فراهم نمایند . همچنین با توجه به محدودیت اجراها در سالن های نمایشی پیشنهاد طرح اجرای کافه ای و آپارتمانی با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر گردید طبق روال شورای نظارت بر نمایش آثارمربوطه در قالب اجراهای کافه ای و آپارتمانی بررسی و پس از بازبینی نسبت به صدور مجوز اجرا اقدام گردد .

در پایان جلسه بدنبال پیشنهاد یکی از هنرمندان مبنی بر جلسات دوره ای با مدیر کل مقرر گردید هر فصل یک نشست با مدیر کل ارشاد استان جهت بررسی مشکلات و موانع احتمالی در اجرای مصوبات برگزار گردد و مدیر کل ضمن پذیرش این موضوع ضمن تشکر از برگزاری این نشست دوستانه جلسه را به پایان برد .
مطالب مرتبط

نظرات کاربران