در حال بارگذاری ...
 • با اعلام آراء هیئت داوران

  منتخبین نخستین جشنواره نمایش‌های ایینی مذهبی استان سمنان معرفی شدند

  نخستین جشنواره استانی نمایش‌های آیینی مذهبی با عنوان «سرخ‌ترین ماه خدا» با معرفی برگزیدگان در شاهرود به کار خود پایان داد.

  به  گزارش تئاتر سمنان، در مراسم اختتامیه این جشنواره، جایزه طراحی پوستر و بروشور به اسماعیل طحان برای نمایش «مجلس شمرکشی» از شهرستان سرخه تعلق گرفت.

  جایزه بهترین موسیقی به حسین همتی، جایزه طراحی صحنه و تقدیری نورپردازی به روح‌الله صفا و تقدیر در بخش طراحی لباس به اعظم فخرو همگی برای نمایش «پری‌خوانی عشق و سنگ» از شهرستان سرخه اختصاص یافت.
  در بخش جایزه بهترین  بازیگری، در بخش بازیگری زن، ضمن تقدیر از عطیه فائض و مبینا افتخاری جایزه بهترین بازیگری زن به اعظم فخرو، همگی برای نمایش «پری‌خوانی عشق و سنگ» از سرخه اختصاص یافت، اما در بخش بازیگری مرد بدون اولویت از هومن شهرستانی برای نمایش «پیک نینوا» از شهرستان شاهرود و آرش رحیمیان، سیدمهدی علی‌الحسینی و امیر کرکه آبادی برای نمایش «تاریخ فقط شمر بود و بس» از شهرستان سمنان تقدیر شد.  .

  گفتنی است: داوران در بخش نویسندگی جایزه ای را برای هیچ یک از نویسندگان  اختصاص ندادند.
  در بخش کارگردانی، در بین پنج اثر اجرا شده، جایزه بهترین کارگردانی به روح‌الله صفا برای نمایش «پری‌خوانی عشق و سنگ» از سرخه تعلق گرفت.

  شایان ذکر است: نخستین جشنواره نمایش‌های آیینی مذهبی استان سمنان با عنوان «سرخ‌ترین ماه خدا» سوم آذرماه سال جاری به میزبانی کانون بسیج هنرمندان شاهرود و با داوری علی‌اصغر راسخ‌راد، علی‌اصغر خطیب‌زاده و بابک صبوری برگزار شد.
  نظرات کاربران